O nás - Vítejte na stránkách chovatelské stanice Havanských psíků a Francouzských buldočků

 

Jak jsme si pořídili štěně...

   V roce 2002 jsme se rozhodli, že si pořídíme štěně. Ale jak už to tak většinou bývá, každý z rodiny měl jinou představu jak by mělo štěně vypadat. Má být malé, střední nebo velké? Bude to domácí mazlíček nebo hlídač? Vyhrálo malé plemeno Bichon frise bez PP. Pejsek byl nejen velmi učenlivý, ale také velmi zvídavý. Nejvíce ho zajímalo co je venku za plotem. A tak jsme začali uvažovat, že mu pořídíme kamarádku a doufali jsme, že se přestane toulat. Bichon frise je pro mě plemeno velmi náročné na údržbu srsti a tak jsme hledali mezi bišonky plemeno s rovnější srstí bez nutnosti pravidelné střihové úpravy.

   A našli jsme. Frenny se narodila 18.11.2005 v chovatelské stanici Bohemia Vampirelli a do naší rodiny jsme si jí přivezli v lednu 2006. Byla v perfektním stavu, zvyklá na lidi a zvířata a také proto se u nás hned velmi dobře zabydlela. Skamarádila se se čtyřletým Samíkem a dvěma kočkami bez sebemenších problémů. Byla nebojácné a pohodové štěňátko a taková je dodnes. Je chytrá a učenlivá a moje volba pořídit si havanského psíka byla správná, protože pro mě je havanský psík nejlepší.

    Frenča rostla do krásy (ale kdo si nemyslí, že jeho pejsek je ten nejkrásnější...) a my se rozhodli absolvovat naši první výstavu. Byla to naše i Frenčina premiéra a tak jsme byli všichni trochu nervozní, ale předvedení dopadlo nadočekávání dobře a při cestě domů, jsme měli jasno. Chovatelskou stanici jsme si nechali zaregistrovat u FCI v červnu 2007 a tím to všechno začalo.....

    Na přelomu května - června 2014 jsme byli na návštěvě u kamarádky, která měla 14-cti denní štěňátka Francouzského buldočka. Jak už to bývá, všechna štěňátka jsou velice roztomilá a tady to nebylo jinak. Navíc nás s manželem učarovaly ty velké nádherné oči, které jsou pro buldočky typické. Jedna fenečka byla ještě volná, ale já mám své milované Havaňáčky a další plemeno si pořizovat nebudeme. Jenže.... manžel je vášnivý rybář a havanský holky sebou bral k rybníku a neustále jsme ze srsti tahali větvičky, bodláky a manžel mě začal přemlouvat, že pro něho by taková fenka Francouzského buldočka byla ideální. 

        Slovo dalo slovo a v červenci náš chov obohatila fenka Francouzského buldočka Catja Etna Box.  

Náš domov... (očima Havaňáků a Frbulíků)      

   Jsme plemeno Havanský psík a Francouzský buldoček. Žijeme s našimi dvounohými kamarády v rodinném domku se zahradou. Máme tu vše co potřebujeme a vyžadujeme - lásku, péči, pozornost i pohyb. Je nám tu pohromadě dobře

Nahoru